O ZNAČCE LOTUS - Hodinky a šperky LOTUS

Přejít na obsah
O ZNAČCE LOTUS
Značka LOTUS v roce 1980 odstartovala ve Španělsku příběh dnešní velké hodinářské rodiny Festina Group, v současnosti jednoho z nejúspěšnějších hodinářských uskupení světa.
Zakladatel Festina Group, Španěl Miguel Rodriguez vybudoval toto hodinářské impérium téměř z ničeho. Jako mladý muž odjel v roce 1968 získávat cenné zkušenosti do Švýcarska, odkud se vrátil po devíti letech. Díky náhodě, kdy na žádost svého kamaráda, aby mu ze země proslulé hodinářskou výrobou dovezl náramkové hodinky, usmlouval u švýcarského klenotníka cenu hodinek ze 150 na 80 franků a následně je prodal španělskému bankéři za ekvivalent původní ceny v pesetách. Protože byl bankéř z hodinek naprosto unesen, o dva dny déle zavolal Miguelu Rodriguezovi s prosbou o další švýcarské hodinky. Miguel toho okamžitě využil, odjel do Ženevy a nakoupil dalších 15 kusů hodinek. Z jedné cesty bylo v krátké době několik dalších a Miguel strávil celkem 7 týdnů, cestováním mezi Barcelonou a Ženevou čímž si za relativně krátkou dobu vydělal větší částku, než byl jeho dosavadní roční příjem. Velký zájem o ve Španělsku špatně dostupné, švýcarské quartzové hodinky přiměl Miguela Rodrigueze ke vzniku vlastního obchodu se švýcarskými hodinkami, který byl otevřen v Barceloně a švýcarský klenotník, u kterého původně hodinky koupil se stal jeho stálým obchodním partnerem. Následně v roce 1980 založil Miguel Rodriguez vlastní hodinářkou značku Lotus, která začala vyrábět originální španělské quartzové hodinky.


Lotus je v současnosti známý především pro svou orientaci na moderního kosmopolitního člověka se zájmem o módu, adrenalin a vše nové. Orientace značky Lotus právě tímto směrem dělá z jeho nabídky ideální odpověď na potřeby mladých lidí, milujících život, kteří chtějí být vidět a oceňují dobrý vzhled, a zároveň citlivě vnímají příchod nových módních trendů a technologií.
© Janeba Time, s.r.o. | 2022
Návrat na obsah